TPnetopier

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Príjemný deň v Abelande

Dlhé zimné obdobie postupne odchádza a jarné slnečné lúče nás lákajú a povzbudzujú k novým aktivitám. Pre nás, členov Fotoklubu OZ Falko Záhorská Bystrica a Fotoklubu PourArt Stupava sa začína nová sezóna fotovýletov, ciest do miest blízkych i vzdialených, ktoré môžeme navštíviť a spoločne sa venovať obľúbenej činnosti – foteniu a spoznávaniu. Je teplá slnečná aprílová sobota, keď sa stretávame v hojnom počte v Záhorskej Bystrici, odkiaľ máme namierené do Abelandu pri Lozorne.

Dedinka remesiel Abeland, je pre nás už známym miestom, ktoré sme v minulosti navštívili a radi sa sem opäť vraciame. Vzdialené od hlavného cestného ťahu, uprostred prírody, míňame priehradu a krátka cesta cez lesík nás privádza k mostu, popod ktorý si zurčí potok. Je to čarovná hranica, za ktorou začína rozprávka, stačí prejsť po moste a možete sa stať jej súčasťou. Sú tu drevené domčeky, kostolík, remeselné dielne a koliba, drevené preliezačky, momentálne plné detí. Domáci sa pohybujú v dobovom oblečení, čo umocňuje celkovú atmosféru. Skupina šermiarov predvádza svoj program za výdatnej podpory malých nadšencov, ktorí si môžu vyskúšať brnenie, či chytiť do rúk historickú zbraň. Ďalší malí zvedavci sa už pohupujú na voze, ktorý ťahajú koníky a prechádzajú po celom areáli dedinky. V ohrádkach sú zvieratká, hlavne ovečky a prasiatka a deti sa môžu pozrieť zblízka a dotknúť sa kúska prírody. Hlad zaženú bryndzové halušky  v dobovej kolibe. Rodičia a dospelí oddychujú a všade cítiť pohodu.

Užívame si množstvo objektov na fotenie, praje nám aj dobré počasie a svetlo. V závere dňa sa na chvíľu zastavíme pri priehrade, relaxujeme pri jazere, fotograficky sa môžeme priam vyblázniť na tom, čo nám ponúkol dnešný deň.

Autor: Vladimíra Mindošová

Autori fotiek: Členovia OZ Falko - Fotoklub


Fotoklub | stály odkaz

Komentáre

 1. tak to je
  nadherna reportaz! aj slovom aj obrazom! vdaka, TP. a ktory ze je tvoj obrazok?
  publikované: 19.05.2010 07:59 | autor: kordelia (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. kordelia
  8, 9, 10 a posledne 4 od spodu :)
  publikované: 19.05.2010 08:02 | autor: TPnetopier (e-mail, web, autorizovaný)
 3. fajn fotovýlet
  publikované: 19.05.2010 10:44 | autor: believer (e-mail, web, autorizovaný)
 4. tak
  fotka so psom a dieťaťom je fantastická..
  a od teba, tá druhá od konca..
  publikované: 19.05.2010 13:39 | autor: EMA V. (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. :-)
  ..very nice photos..))..posledné dve najviac..))..
  publikované: 20.05.2010 08:33 | autor: lusila (e-mail, web, autorizovaný)
 6. TíPí...
  tá druhá je super, predstavil som si, že to sú gladiátori v pieskovej aréne, pes versus dieťa... ((-:
  publikované: 23.05.2010 14:50 | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014